Důležité a užitečné informace


Časové limity

Časový limit pro průběh 1. předávkou je 11:35 hodin! Běžci, kteří na 1. předávku dorazí po 11:35, budou autobusem odvezeni do cíle. 2. běžec štafety bude v takovém případě vyslán na svůj úsek dříve.

Časový limit na Klein-Veitsch-Alm (2. předávka) je 14:15 hodin! Běžci, kteří na 2. předávku dorazí po 14:15, budou autobusem odvezeni do cíle. 3. běžec štafety bude v takovém případě vyslán na svůj úsek dříve.

Maratonci v kategoriích M/W >65 budou při stažení ze závodu kvůli překročení časového limitu na 2. předávce přesto hodnoceni ve výsledcích.


Pokud byste museli vzdát

Prosím bezpodmínečně nám to ohlaste (na občerstvavací stanici, předávce, v cílovém stanu), jinak vás budeme postrádat a musíme případně vyrozumět horskou službu. Případné náklady pátrací akce vám budou naúčtovány.


Jak se k nám dostanete

Centrum závodu se nachází u rekreačního zařízení JUFA Veitsch.

JUFA Gästehaus Veitsch – Svět zážitků
Sportgasse 3
8663 St. Barbara im Mürztal (část obce Dorf Veitsch)
http://www.jufa.eu/jufa-veitsch/

 

Autem: z rychlostní silnice S6 sjezd Mitterdorf im Mürztal a poté cca. 6km rovně směr Veitsch (ve Veitsch v pátek před závodem rozmístíme dodatečné směrovky)

Vlakem: přímé railjety z Prahy přes Brno a Vídeň do Mürzzuschlagu, přestup na S-Bahn do Mitterdorf-Veitsch, přestup na místní autobus směr Veitsch.


Parkování, náhradní oblečení, sprchy

Parkování v centru závodu – k dispozici je dostatek parkovacích míst.

Náhradní oblečení:

  • V minulosti se dobře osvědčilo, když běžci své náhradní oblečení k dopravě na předávku dají svému kolegovi ve štafetě.
  • Své věci můžete rovněž uložit do přepravek, které budou dopraveny na místa předávek (především pro maratonce). Důležité: označte své věci svým jménem nebo startovním číslem. Přepravky pro 1. a 2. předávku se nacházejí ráno v den závodu před cílovým stanem. Prosím uložte své věci do 8:30 do příslušné přepravky. Přepravka z 1. předávky je nejpozději v poledne, ze 2. předávky nejpozději v 15:30 zpět v prostoru cíle. Prosíme neodkládejte do přepravek žádné cennosti, za odložené věci neručíme.

Po závodě můžete bezplatně navštívit plavecký bazén v areálu JUFA (2 hodiny).

Dále se můžete umýt přímo v centru závodu (za malou dřevěnou boudou), kde jsou taktéž k dispozici toalety.


Ubytování a kempování

Zajistěte si prostřednictvím turistického svazu Region Hohe Veitsch

+43 (0) 699-17 3856 17

www.tourismus-veitsch.net

e-Mail: tourismus@veitsch.at

 

Pro stanování je navíc bezplatně k dispozici louka v sousedství centra závodu.

 

JUFA Veitsch:  Kvůli AUSTRIA FORMEL 1 GRAND PRIX 2018    ve dnech 29.6. – 1.7.2018 v Zeltwegu neposkytuje JUFA Veitsch v roce 2018 žádné slevy na ubytování pro běžce – ubytování rezervujte včas!


Výsledkové listiny

Již v průběhu závou budou v prostoru cíle a na naší webové stránce vyvěšovány předběžné výsledkové listiny, abyste měli k dispozici aktuální informace.

Konečné výsledkové listiny budou v následujících dnech po závodě zveřejněny na internetu na webové stránce www.grenzstaffellauf.com (včetně podrobných rozpisů časů atd.)


Protesty

Protesty musí být podány písemně do 15 minut po závodě, jako čas ukončení závodu pro protesty platí vyhlášení vítězů (cca. 16:30).
Při protestech bude vybírána kauce 40€.


Ručení

Pořadatel nepřebírá jakoukoliv zodpovědnost, a to ani vůči třetím osobám. Závodníci se závodu účastní na vlastní riziko. Převzetím startovního čísla každý účastník závazně stvrzuje, že jeho účast na závodě není jakkoliv zpochybněn jeho zdravotním stavem. Ručení pořadatele, jeho zástupců a pomocníků za škody na zdraví, životě a majetku jakéhokoliv druhu je vyloučeno. To platí i pro úrazy, ztracené kusy oděvů a další předměty. Akce má nicméně uzavřeno povinné pojištění odpovědnosti.

 

(see also German version)


Dodržování pravidel silničního provozu

Bězci berou na vědomí, že během závodu musí být přesně dodržována ustanovení pravidel silničního provozu 1960, a toto svojí přihláškou k závodu stvrzují.